Bluetooth module Carinterface.nl

Ervaring met Carinterface.nl?

 
 
 
 
 
Doeke Dobma
Supporting Member
Avatar
Geslacht: n/a
Berichten: 3867
Geregistreerd: 08 / 2014
Subject:

Re: Bluetooth module Carinterface.nl

 · 
Posted: 03.02.2026 - 20:10  ·  #16
Dat kan niet, want zodra de radio aangezet wordt zet ie spanning op zowel de Melbus(=bluetooth aansluiting) als de versterker aansluiting. Als je de radio uit zet, blijft de bluetooth module dus ook 'aan' staan, als speelt de muziek niet verder, dat herkent ie wel. Zelfde geldt voor de versterker, als je de radio uit zet blijft versterker aan(je hoort een lichte ruis door de speakers), totdat het contact echt uit gaat. Waarom Volvo dit zo bedacht heeft? Geen idee, maar ik vermoed dat dit is zodat het navigatiesysteem blijft werken, en je dus instructies via de linker speaker hoort, ook wanneer de radio uit staat.
Heb je de BlueSpeak al eens gereset? Eerst in beide telefoons de Bluespeak vergeten/koppeling opheffen, daarna radio op cd-changer, volume wat omhoog en drie keer achter elkaar op >>| drukken. Dan hoor je wat pieptoontjes en dan is ie gereset. Dan telefoons om de beurt weer koppelen.
Wat er ook nog mee te maken kan hebben... volgens mij blijft de Bluespeak module na de eerste start 2 minuten zoeken naar een verbinding. Als je dus de verbinding verbreekt, zou het best kunnen dat ie 2 minuten lang naar het laatst verbonden toestel blijft zoeken. Pas na die 2 minuten wordt ie dan zichtbaar voor de ander. Dit zou je eens kunnen testen. Niet dat het je iets helpt, maar dan is de reden waarom het niet lukt wel duidelijk ;)
Dennis121
Supporting Member
Avatar
Geslacht:
Locatie: Haarlemmermeer
Leeftijd: 39
Berichten: 50
Geregistreerd: 04 / 2014
Subject:

Re: Bluetooth module Carinterface.nl

 · 
Posted: 04.02.2026 - 08:36  ·  #17
Quote door FullThrottle

Oud onderwerp maar ja ik rij dan ook in een oude bak. 🤩
Ik heb nu een jaar of 4 de bluespeak carkit achter in m'n HU 850 zitten. In de RTI uitgang. Werkt prima op één probleempje na. De blauwe tand verbind maar met 1 mobiel. Dus het is telkens afwachten. "Pakt" tie mijn telefoon of die van mijn partner? Als ie de verkeerde pakt (die van mijn partner dus 😉) dan moet ik eerst de auto helemaal uit zetten. Partner moet de blauwe tand op haar telefoon uitzetten en vervolgens auto weer starten en dan connect tie (uiteraard) met mijn mobiel. Is er een manier om de blue tooth uit (en weer aan) te zetten met de aan-uit knop van de HU 850? Dat zou het switchen tussen twee mobiele telefoons een stuk eenvoudiger maken.


Nu ken ik de Bluespeak variant niet, maar is er niet een externe knop voor te koop zoals bijv voor Yatour?

Ik had deze Yatour set, daar kon je een optionele knop bij kopen waarmee je controle had over de BT waarmee je kon switchen en in pairingmodus kon zetten als je auto al langere tijd aan was, die had ik net onder de pennenhouder gelegd.
You must be logged in or your permissions are to low to see this Attachment(s).
Doeke Dobma
Supporting Member
Avatar
Geslacht: n/a
Berichten: 3867
Geregistreerd: 08 / 2014
Subject:

Re: Bluetooth module Carinterface.nl

 · 
Posted: 04.02.2026 - 21:10  ·  #18
Vogel
Supporting Member
Avatar
Geslacht:
Locatie: Breda
Leeftijd: 48
Berichten: 1573
Geregistreerd: 06 / 2017
Subject:

Re: Bluetooth module Carinterface.nl

 · 
Posted: 05.02.2026 - 21:36  ·  #19
En toch kan het zijn dat er in dit verhaal meer opties zijn dan dat je nu denkt.
Ik had exact dit probleem namelijk ooit ook met mijn Grom in de V70. Als mijn vriendin geconnect was dan moest de motor uit voordat ik verbinding kon maken
Later heeft dit probleem zichzelf verholpen en kon mijn vriendin gewoon tijdens het rijden disconnecten en kon ik vervolgens connecten.

Het zou natuurlijk handig voor je zijn als ik zou kunnen vertellen wat er in de tussentijd veranderd is, maar dat moet ik je schuldig blijven. Na een paar jaar werkte het opeens wel waar het eerst niet kon.
Selected quotes for multi-quoting:   0