overzicht reparatie v70 classic

alle reparaties (sommige dubbel) van mijn restauratieproject. tevens nog een paar op de to-do lijst voor begin volgend jaar.

 
 
 
 
 
marksawyer
Forumlid.
Avatar
Geslacht:
Locatie: Amersfoort
Leeftijd: 37
Berichten: 38
Geregistreerd: 07 / 2018
Subject:

overzicht reparatie v70 classic

 · 
Posted: 11.12.2018 - 13:56  ·  #1
Hallo Allemaal,

na de wagen met 325k km op de teller gekocht te hebben in 2015, staat de wagen nu op 370.000 en ben ik bijna klaar. eigenlijk ben ik voor mijn idee klaar als het gaat om de technische staat, zijn alle problemen verholpen en staan er enkel wat kleine onderhoudszaken aan te komen waarvan ik weet dat het de (preventieve) moeite loont.
Waarom ik het deel? eigenlijk voornamelijk om aan te tonen dat je met een beetje geld en wat tijd en ja, ook twee (rechter)handen, best ver kan komen en een slecht onderhouden staat auto weer de moeite waard kan laten zijn. Daarbij is het uiteraard een tikkie trots dat ik zo ver gekomen ben, nadat ik begon zonder echte sleutelervaring. Maar ten slotte vooral ook om aan te geven wat er nodig is om een afgedankte auto van 400 euro weer in het gareel te krijgen en er wat leuks van te maken.

hier komtie dan:
per: 11-12-2018
Opsomming van de vervangen onderdelen de afgelopen 50.000km.
- Remklauw linksachter met stuk remleiding
- Remschijven voor
- Remschijven achter
- Remblokken voor
- Remblokken achter
- Handremblokken achter
- Spanrol multiriem
- Multiriem
- Stuurbekrachtigingspomp
- Stuurbekrachtigings olie
- Stuurbekrachtigingsolietankje met dop
- Slang stuurbekrachtigingspomp naar tankje
- Radiateur
- Verwarmingselement
- Slangenklemmen RVS
- Temperatuursensor
- Thermostaat
- Aircocondensor
- Aircocompressor
- Aircoverdamper
- Tellerverlichting
- Voorstoel bestuurderskant
- Dempers achterklep
- Steunen achterbumper
- Aandrijfassen
- Koppeling
- Dubbelmassavliegwiel
- Drukgroep
- Drukgroeplager
- Koplampen
- Ruitenwissers meerdere malen
- Hoofdcilinder koppeling
- Neerklapbankje achterzijde tbv 4e kind
- Bougies
- ABS computer revisie (zelf gesoldeerd)
- ABS kabels voor en achter
- Snelheidssensor vliegwiel
- Draagarmen
- Stabilisatorstangen
- Subframerubbers
- Motorsteunen
- Torsiesteunen
- Schokdempers achter
- Veerpootlagers
- Veerpootrubbers
- VolvoTune naar 180+pk
- Vacuumslangen
- Kachelventilator
- Radio
- Speaker updrage MB Quart Compo set
- Versterker en subwoofer
- Deurisolatie
- Luchtfilter
- Interieurfilter
- Winterbanden Michelin op 16” lichtmetaal extra set
- Zomerbanden Dunlop op 15” lichtmetaal extra set
- Stabilisatorstangrubbers
- Wielbouten voorzijde
- Versnellingsbakolie
- Afstandsbedieningskastjes
- Stuurstangen
- Verwarmde buitenspiegels
- Brandstoffilter
- Uitlijning
- Voorverwarmingsslang (ben ik ergens kwijt geraakt)
- Bouten aandrijfas
- Afdichtring aandrijfas op lager
- Aandrijfashoes rechts wielzijde
- Armsteunbekleding
- Wiellager links voor
- Tussenlager aandrijfas
- Injectorcleaner behandeling
- Motorolie elke 15.000km
- Koelvloeistof
- Elandstickers
- Tankklepscharnier
- Tankklep haakje

To-Do
- Distributieriem + waterpomp (twijfel of ik dit zelf kan doen....)
- Carterventilatie vervangen
- Schokdempers voor
- Vacuumslang 5mm
- Olieringen vervangen binnen in carterpan

mocht je ergens een vraag over hebben? pm me dan.

groetjes Mark
Asterix
Supporting Member
Avatar
Geslacht: n/a
Berichten: 715
Geregistreerd: 07 / 2015
Subject:

Re: overzicht reparatie v70 classic

 · 
Posted: 11.12.2018 - 15:07  ·  #2
Nu is het een nieuwe auto! Goed bezig :-)
The Falko
VolvoV70forum fan
Avatar
Geslacht:
Leeftijd: 30
Berichten: 250
Geregistreerd: 08 / 2018
Subject:

Re: overzicht reparatie v70 classic

 · 
Posted: 11.12.2018 - 15:18  ·  #3
Flink bezig geweest zo te lezen. Heb je nog tips voor het vervangen van de subframe rubbers? Die staan bij over een tijdje op het lijstje
Bigdog
Administrator
Avatar
Geslacht:
Locatie: De glimlach van Twente
Homepage: volvov70forum.com
Berichten: 40109
Geregistreerd: 07 / 2009
Subject:

Re: overzicht reparatie v70 classic

 · 
Posted: 11.12.2018 - 19:28  ·  #4
Quote door Asterix

Nu is het een nieuwe auto! Goed bezig :-)


Dat is het inderdaad.👍🏻
marksawyer
Forumlid.
Avatar
Geslacht:
Locatie: Amersfoort
Leeftijd: 37
Berichten: 38
Geregistreerd: 07 / 2018
Subject:

Re: overzicht reparatie v70 classic

 · 
Posted: 11.12.2018 - 19:50  ·  #5
Quote door The Falko

Flink bezig geweest zo te lezen. Heb je nog tips voor het vervangen van de subframe rubbers? Die staan bij over een tijdje op het lijstje


Thanks! Je hebt drie van dezelfde en 1 afwijkende. Die moet je goed bestellen. Verder is het raadzaam nieuwe bouten te monteren. Verder hangt het een beetje van je montage af of je het hele frame eronder weg neemt. Ik heb het zagen gedaan met een lange recipro houtzaag. Dat rubber is behoorlijk vlezig. Dus beter gebruik je iets met aggresieve tanden. Pas wel op dat je niet te ver zaagt want dat gaat ten kosten van de scherpte. Afhankelijk van of je het frame helemaal onder de auto weg haalt gaat dat met de elektrische zaag of niet. Ik heb dat wel gedaan. Voordeel is dat je goed kunt zien wat je doet als je het frame onder auto weg hebt. Nadeel is dat je de auto niet als tegengewicht kunt gebruiken (en dat het subframe eronder plaatsen onhandig is. Punt is dat je best veel kracht nodig hebt om de nieuwe rubbers erin te persen. Dat is misschien wel het grootste moeitepunt. Ik heb uiteindelijk vier handdraai lijmtangen nodig gehad voor het persen. Bijkomend probleem is dat je de grotere ring als drukpunt moet gebruiken en er gelijkmatige rechte druk op moet zetten anders komt ie er scheef in. Dat kan bijvoorbeeld als je een voor een vervangt met drie andere punten nog in het subframe aan de auto vast en dan met een goeie lange potkrik de nieuwe er weer in perst. Gebruik dan wel goed algemeen vet zodat hij er makkelijk in glijdt. Markeer de draaiing van de oude subframe rubbers zodat je nog weet hoe de oude zat. Ik zou niet de massive pu rubbers gebruiken maar gewoon de origineel rubberen. Is toch wat duurzamer en comfortabeler rijden. Als je echt scherp wilt sturen zou ik de draagarmen vervangen en de stabisatorstangrubbers dat levert veel mooier resultaat.
In totaal is het ongeveer 2 uur werk. Owja en locktite op de bouten doen. Dan voel je veel beter hoe strak je ze aan draait. Kan nog wel eens stroef gaan en dan weetje niet duidelijk hoe ver je ze vast draait.
Dat was het wel zo'n beetje! Succes ermee! En als je nog meer vragen hebt pm je me maar!

Groetjes mark huisman
The Falko
VolvoV70forum fan
Avatar
Geslacht:
Leeftijd: 30
Berichten: 250
Geregistreerd: 08 / 2018
Subject:

Re: overzicht reparatie v70 classic

 · 
Posted: 11.12.2018 - 21:31  ·  #6
Duidelijk, ik denk dat ik hem eronder laat hangen, had al een handleiding van een N gevonden dus die neem ik dan ook mee met jouw tips erbij. Mocht het tijd worden en ik nog vragen heb dan laat ik het weten via PM ;)
marksawyer
Forumlid.
Avatar
Geslacht:
Locatie: Amersfoort
Leeftijd: 37
Berichten: 38
Geregistreerd: 07 / 2018
Subject:

Re: overzicht reparatie v70 classic

 · 
Posted: 11.12.2018 - 22:29  ·  #7
Quote door Bigdog

Quote door Asterix

Nu is het een nieuwe auto! Goed bezig :-)


Dat is het inderdaad.👍🏻


Thanks! Zo rijdt ie ook... 😁
 
Selected quotes for multi-quoting:   0