Volvo v70 classic airco

 
 
 
 
 
badeendt
Forumlid.
Avatar
Geslacht: n/a
Berichten: 4
Geregistreerd: 12 / 2017
Subject:

Volvo v70 classic airco

 · 
Posted: 15.05.2018 - 18:55  ·  #1
Hallo allemaal,

Ik ben sinds een half jaartje de trotse eigenaar van een v70 classic, met een kapotte airco.

Nu begon dat een beetje te vervelend te worden nu het weer wat beter word, dus ben aan de hand van het forum een beetje aan de slag gegaan.

Uit eindelijk ontdekt dat als ik de lage druk sensor kortsloot de compresor inschakelde, maar aan de temperatuur veranderde niets. Tevens begon het systeem te sissen. Toen dus besloten het systeem te laten vullen.

Er zat nog 35g, waarvan de aircospecialist zei dat het op een lek kan duiden. Toch maar laten vullen 780gram koude middel verder schakelt de airco nog steeds alleen met een kort gesloten druksensor en sist hij ook nog steeds bij in en uitschakelen. Echter koelt hij nu als een trein.

De dingen waar ik nu tegen aanloopt zijn t volgende:

-Hoe groot is de kans dat de druk sensor stuk is?
-En kan ik gewoon blijven door tuffen zolang er koude lucht uit blijft komen

P.s. Heb de wagen aangeschaft voor 1600 euro en was eigenlijk niet van plan om hele dure reparaties te laten uit voeren aan de airco. Hebben voor nu andere probleempjes de prioriteit.

Alvast bedankt voor het meedenken!
groeten Tijmen
GRUNNS60
Erelid
Avatar
Geslacht:
Locatie: idbv Appingedam
Leeftijd: 63
Berichten: 6148
Geregistreerd: 07 / 2014
Subject:

Re: Volvo v70 classic airco

 · 
Posted: 16.05.2018 - 17:26  ·  #2
Ik denk ik denk dat je de hogedruksensor bedoelt? Het kan zijn dat ie stuk is en helaas als je deze wilt vervangen moet de airco weer leeg en opnieuw gevuld. Hoe heb je de sensor kort gesloten? werking vande sensor kan eenvoudig gecontroleerd worden in Vida door live drukwaarden uit te lezen.
Blade
Forumsponsor
Avatar
Geslacht:
Locatie: Het Groene Hart
Leeftijd: 35
Homepage: autobedrijfpolter.…
Berichten: 5211
Geregistreerd: 09 / 2017
Subject:

Re: Volvo v70 classic airco

 · 
Posted: 16.05.2018 - 17:43  ·  #3
Of je moet heeeeeeel snel zijn 😜
NickGR
VolvoV70forum fan
Avatar
Geslacht:
Locatie: Amsterdam
Leeftijd: 55
Berichten: 294
Geregistreerd: 05 / 2013
Subject:

Re: Volvo v70 classic airco

 · 
Posted: 16.05.2018 - 18:40  ·  #4
Bij mijn vorige classic (2,5D modeljaar2000) kon je die gewoon vervangen zonder het systeem leeg te halen.
Ed
VolvoV70forum member
Avatar
Geslacht:
Locatie: Haarlemmermeer
Berichten: 746
Geregistreerd: 11 / 2008
Subject:

Re: Volvo v70 classic airco

 · 
Posted: 17.05.2018 - 08:41  ·  #5
Er zit inderdaad een ventiel onder de ld sensor. Je kunt hem er dus uit draaien. Als het systeem vol is en werkt zou de schakelaar moeten werken. Heeft de airco boer de werkdrukken niet gecontroleerd na het vullen?
Je kunt zeker niet rondrijden met kortgesloten ld sensor. De kans op een vastlopende pomp bij een leeg systeem of een bevroren systeem zijn bijna een gegeven. Maar ook bij gevuld systeem kunnen de drukken in het systeem veel te hoog worden, dus voordat je de boel echt sloopt, eerst goed diagnose stellen.
grrroovedude
VolvoV70forum verslaafde
Avatar
Geslacht:
Locatie: Almere
Leeftijd: 54
Berichten: 2746
Geregistreerd: 01 / 2014
Subject:

Re: Volvo v70 classic airco

 · 
Posted: 17.05.2018 - 10:27  ·  #6
"Er zat nog 35g, waarvan de aircospecialist zei dat het op een lek kan duiden."

Heeft hij bijgevuld met fluor? Dan kun je toch met een blacklight op zoek naar het lek? Die pressostaat/druksensor is volgens mij een tientje of 3 bij skandix, dus dat mag het probleem niet zijn.

Kortsluiten is idd niet handig, wat Grunn zegt.

En je tweede vraag: Doorrijden kan natuurlijk altijd; zelfs nadat het airco systeem het heeft opgegeven ;-)
badeendt
Forumlid.
Avatar
Geslacht: n/a
Berichten: 4
Geregistreerd: 12 / 2017
Subject:

Re: Volvo v70 classic airco

 · 
Posted: 17.05.2018 - 19:13  ·  #7
Bedankt voor de reacties,

Het gaat inderdaad om de lage druksensor en ik vraag me dus ook af of de locale garage met een airco vul installatie wel precies wist waar die meebezig was, want volgens mij heeft hij er ook geen fuor bij in gedaan.

Maar de keus om daar met een kortgesloten sensor te gaan rijden bleek zoals jullie al zeggen niet zo verstandig 😅. Kort na dit bericht is de pullie van de dynamo er af gelopen. Waardoor de multi riem er nu af ligt.


Wat ik me nu af vraag is of t zou kunnen dat er te weinig olie in de installatie zat waardoor de druk te laag is?

Geluk bij een ongeluk is wel dat de Multiriem niet beschadigd is en ik de pullie er weer op kon draaien. Ik wacht nu alleen nog op een torx 60 sleutel om de spanner te kunnen ontspannen.

Dus slecht idee en kan dit weekend weer aan de klus...

Ps Iemand een idee hoe je die sensor kan controleren. Tis eigenlijk een soort aan/uit schakelaar op druk.

Ohja hij kon de werk druk niet controleren want de compressor sloeg niet aan. Toen heb ik later ontdekt dat hij t we deed zonder die sensor en gedacht dat de druk niet laag kon zijn bij een net gevuld systeem, Maarja dat was misschien niet zo slim haha
GRUNNS60
Erelid
Avatar
Geslacht:
Locatie: idbv Appingedam
Leeftijd: 63
Berichten: 6148
Geregistreerd: 07 / 2014
Subject:

Re: Volvo v70 classic airco

 · 
Posted: 17.05.2018 - 21:26  ·  #8
Nou deze airco werkt idd anders dan die van de latere types. lage druksensor maar de druk en werking sensor(en?) is wel uit te lezen met Vida zo lijkt t .

onder storingzoeken> autocommunicatie > ecm zijn de parameters ac druk en de lineaire druksensor airco mogelijk uit te lezen. maar misschien staan ze bij mij dr in omdat ik geen vin ingevoerd heb, wel v70(97-00) uit 2000 aangekozen. iig met afwijkend airco systeem van 2000> modellen.

airco olie is nodig om de pomp te smeren, zit er te weinig in dan loopt de pomp vast. aircoman doet normaliter inschatting en vult wat olie aan, zolang er geen onderdelen van airco vervangen zijn.

Dat de poelie van de dynamo afgelopen is lijkt me niet noodzakelijk met de airco te maken te moeten hebben?

Je airco doet t dan natuurlijk sowieso ook niet meer.

Als je de airco niet uitzet zou ik verwachten dat je leiding naar de verdamper bevriest.
badeendt
Forumlid.
Avatar
Geslacht: n/a
Berichten: 4
Geregistreerd: 12 / 2017
Subject:

Re: Volvo v70 classic airco

 · 
Posted: 17.05.2018 - 22:00  ·  #9
Nee kan het zelf ook nog niet 100% met elkaar rijmen, maar lijkt me wel heel toevallig dat het net gebeurd nadat ik die sensor heb kort gesloten.

Zat zelf te denken dat aircocompressor misschien te veel weerstand heeft gegeven of even is vast geslagen. Maar had eigenlijk wel verwacht dat de multi riem dan gekapt zou zijn ipv dat die pullie er af zou lopen.

Maar goed moet nu eerst maar even zorgen dat die multi riem er weer opkomt want rijden zonder dynamo en stuurbekrachtiging is ook niet alles.

Ben trouwens zelf niet in het bezit van de benodigde spullen om de auto uit te lezen is het de moeite waard om aan te schaffen of maar beter aan de garage overlaten?
Ed
VolvoV70forum member
Avatar
Geslacht:
Locatie: Haarlemmermeer
Berichten: 746
Geregistreerd: 11 / 2008
Subject:

Re: Volvo v70 classic airco

 · 
Posted: 17.05.2018 - 22:58  ·  #10
De drukschakelaar regelt het systeem eigenlijk. Het is een aan/uit schakelaar die op druk geregeld wordt. Bij een gas staat de druk ervan en expansie via het expansie ventiel gelijk aan een bepaalde temperatuur. Die relatie ligt vast. De schakelaar schakelt in bij ik meen ong 2,5 bar (5 graden) en weer uit bij iets onder de 2 bar (rond het nulpunt). Dat schakelen hoor je ook door een continu in en uit schakelende airco pomp (poelie). Als de airco leeg is kan er niet voldoende druk worden opgebouwd en zal de pomp ook nooit in komen, dat is tevens een beveiliging van het systeem.

Ik denk ook dat de riem eraf is gelopen door een vastgelopen compressor. Wel jammer, want nu kun je het systeem denk ik niet meer redden zonder de pomp te vervangen.
GRUNNS60
Erelid
Avatar
Geslacht:
Locatie: idbv Appingedam
Leeftijd: 63
Berichten: 6148
Geregistreerd: 07 / 2014
Subject:

Re: Volvo v70 classic airco

 · 
Posted: 17.05.2018 - 23:34  ·  #11
uitlezen doen we meestal via een ander lid. even hier kijken en PM sturen: topic.php?t=8060
Dirk342
In nagedachtenis
Avatar
Geslacht:
Locatie: Nijmegen
Berichten: 1640
Geregistreerd: 02 / 2014
Subject:

Re: Volvo v70 classic airco

 · 
Posted: 18.05.2018 - 05:56  ·  #12
De airco's van een classic zijn lastig tot niet uitleesbaar met Vida, Brickdiag e.d. De meeste zijn nog van het OBD1.5 type en uitleesbaar met de led methode. Alleen de allerlaatste types zijn OBD-II en kunnen soms uitgelezen worden met Vida. Ledmethode werkt echter altijd bij deze modellen.
grrroovedude
VolvoV70forum verslaafde
Avatar
Geslacht:
Locatie: Almere
Leeftijd: 54
Berichten: 2746
Geregistreerd: 01 / 2014
Subject:

Re: Volvo v70 classic airco

 · 
Posted: 18.05.2018 - 08:50  ·  #13
Quote door badeendt


Geluk bij een ongeluk is wel dat de Multiriem niet beschadigd is en ik de pullie er weer op kon draaien. Ik wacht nu alleen nog op een torx 60 sleutel om de spanner te kunnen ontspannen.


Als je een 14mm op de bout van de spannerpoelie zet werkt dat ook. Althns bij de v70n uit 2001 wel. Als je de bout niet ziet zit er een plastic kapje op dat je eraf wipt met een schroevedraaier.
 
Selected quotes for multi-quoting:   0