Hydraulisch druklager koppeling defect?

Op de vluchtstrook met pedaal aan de grond

 
 
 
 
 
BendertG
Forumlid.
Avatar
Geslacht:
Locatie: Leersum
Berichten: 13
Geregistreerd: 02 / 2013
Subject:

Hydraulisch druklager koppeling defect?

 · 
Posted: 13.01.2017 - 22:48  ·  #1
Goedenavond kenners en enthousiastelingen,

Mijn V70 (2001, 2.4 170pk op lpg-g3) heeft me dinsdagavond langs de A6 laten staan met een koppelingspedaal dat op de bodem bleef liggen en niet meer reageerde. Niet zo mooi...

De auto is achterop een bergingsauto beland, waarbij me werd verteld dat de versnellingsbak kapot is en dat dit flink geld kan kosten. Ik ben leek qua techniek, maar dat van de kosten had ik ook accuut bedacht.

Gelukkig kon ik verder met vervangend vervoer en kon mijn V70 naar familie worden gebracht voor het definitief vaststellen van het probleem, met garage als tweede optie. Uiteraard bij thuiskomst het forum even geraadpleegd en zo kwam ik op de hoofdcilinder of hydraulische cilinder als mogelijke boosdoener. Bij de eerste controle van de auto kwam het familielid met hydraulische druklager. Vandaag of morgen wordt nog verder gekeken om kabel of overige zaken te kunnen uitsluiten als oorzaak.

Ter info en als voorbereiding op het kostenplaatje is aangegeven dat voor vervangen van de hydraulische druklager van de koppeling eerst de versnellingsbak én motor verwijderd moeten worden. Hier ontstaat bij mij als leek toch enige twijfel. ik heb dit namelijk niet gelezen in de twee of drie andere topics. Daar staat enkel versnellingsbak verwijderen om er bij te kunnen.

Er lijkt mij, als leek, best een verschil in alleen versnellingsbak of versnellingsbak én motor. In tijd en dus ook kosten.

Kan iemand me vertellen of inderdaad de hele boel er uit moet? Of zijn hier nog uren te besparen door een andere handigheid? Dan speel ik dat graag weer door naar de man die aan mijn auto sleutelen kan...

Alvast bedankt voor het meedenken!
Walterj
VolvoV70forum verslaafde
Avatar
Geslacht:
Locatie: NederBetuwe
Leeftijd: 55
Berichten: 6043
Geregistreerd: 01 / 2013
Subject:

Re: Hydraulisch druklager koppeling defect?

 · 
Posted: 13.01.2017 - 23:31  ·  #2
Als je heel veel mazzel hebt is de drukcilinder bij het pedaal defect, die is het makkelijkst te vervangen. Maar makkelijke koekjes worden niet altijd gebakken.... de andere optie is het druklager wat bij de versnellingsbak zit.
Dan moeten bak en motor los van elkaar. En dan is een beste klus. Het kan op 3 manieren, en de motor en bak er uit halen is een mogelijkheid. Andere optie is het subframe laten zakken en dan de bak er onder uit halen.
Derde optie is de motor op het subframe laten staan en de auto op de brug omhoog brengen zodat de motor en bak op de grond blijven staan.
De meeste kosten zitten in de uren, dus probeer een adres te vinden met een schappelijk uurtarief.
En als alles dan toch los is kun je overwegen om de koppeling zelf en evt vliegwiel ook te vervangen.
En als het blok uit de auto wordt gehaald is het ook redelijk makkelijk om distributieriem en alles er omheen te vervangen.

Ik heb vorig jaar zelf de koppeling vervangen, ik had een brug ter beschikking, en met uitzoeken hoe alles zit (is redelijk veel werk tov andere auto's waar ik hetzelfde heb gedaan) ben ik uiteindelijk een uur of 12-15 bezig geweest. Een geoefend monteur kan het binnen acht uur, en ik denk dat ik het nu ook wel binnen 10 uur kan doen.
Ik heb het subframe helemaal laten zakken tot op de grond, de motor moet dan wel ondersteund worden, en vervolgens de bak er onderuit gehaald.
Koppelingsset kost ongeveer €300.
Walterj
VolvoV70forum verslaafde
Avatar
Geslacht:
Locatie: NederBetuwe
Leeftijd: 55
Berichten: 6043
Geregistreerd: 01 / 2013
Subject:

Re: Hydraulisch druklager koppeling defect?

 · 
Posted: 13.01.2017 - 23:42  ·  #3
Heb je mulder in wijk b Duurstede al gebeld? Schijnt een goed adres te zijn en bij jou in de buurt.
Maar als je netjes werkt is het prima zelf te doen. De mijne koppelt weer als een nieuwe. :yes: :thumb:
Volvomannen
VolvoV70forum fan
Avatar
Geslacht:
Locatie: Zeist
Leeftijd: 55
Berichten: 332
Geregistreerd: 05 / 2016
Subject:

Re: Hydraulisch druklager koppeling defect?

 · 
Posted: 13.01.2017 - 23:50  ·  #4
Hi Bendert,

Klein stukje uitleg voor de leek :-) :
Koppeling van onze auto's is hydraulisch bediend. Er is geen kabel aanwezig.
Bij het intrappen van het pedaal wordt een hydraulische cylinder ingedrukt. De olie die hiermee uit de cylinder gedrukt wordt, stroomt via een slang naar een hydraulische cylinder, welke de koppeling bedient (opent), en daarmee de aandrijving onderbreekt.
Tegenwoordig is de tweede cylinder (werkcylinder) in één geheel samen gebouwd met het druklager, en wordt hydraulisch druklager genoemd.

Als de olie ergens weg lekt uit het systeem, is er geen druk in het systeem, en veert het pedaal dus ook niet meer terug.

Vraag is: waar lekt de olie?
Dit kan bij de cylinder bij het pedaal, de leiding, of het hydraulisch druklager.
De kosten van reparatie zijn afhankelijk van het antwoord.
Je kunt zelf proberen te kijken bij pedaal en leiding, zover zichtbaar. Druklager is niet zichtbaar.
Als er in de dagen vóór het definitief falen een piepend /schurend / aanlopend geluid vanuit de motorruimte hoorbaar is geweest bij het (licht) intrappen van het pedaal, kun je er op rekenen dat je hydr.lager kapot is.

Dit geluid is bij de mijne ook opgetreden, en binnen enkele dagen lag ook mijn pedaal op het schutbord.
Vervanging druklager betekent uitbouwen aandrijfassen en losnemen versnellingsbak. Hiervoor moet ruimte gemaakt worden, dus er moet nog wel eea aan onderdelen uit. De motor echter niet.
Aangezien de hele handel toch open ligt, en de meeste kosten arbeid zijn: gelijk koppelingsplaat en drukgroep vervangen. (Plaat, lager en drukgroep worden overigens door LUK als complete vervangingsset geleverd.)
Ook moet het tweemassavliegwiel mogelijk worden vervangen. Dit hangt af van de staat van het vliegwiel en km stand, en daarmee ingeschatte rest levensduur. Dat vliegwiel is duur.

In mijn geval was het vliegwiel nog goed. De repatatie kostte ruim €1k.
Ik raad je vooral aan om naar een Volvospecialist te gaan, i.p.v. Een algemene garage want die kennen de specifieke dingetjes die mis kunnen gaan, en weten hoe het schakelmechaniek correct af te stellen, anders heb je met goede bak en nwe koppeling alsnog een beroerd schakelende auto.

Wat is je km stand?
Volvomannen
VolvoV70forum fan
Avatar
Geslacht:
Locatie: Zeist
Leeftijd: 55
Berichten: 332
Geregistreerd: 05 / 2016
Subject:

Re: Hydraulisch druklager koppeling defect?

 · 
Posted: 13.01.2017 - 23:55  ·  #5
Ik ben inmiddels ook zeer tevreden klant van Mulder in Wijk bij Duurstede.

Die wisten het beroerd schakelen na vervanging koppeling wèl goed op te lossen, in tegenstelling tot de garage bij mij om de hoek, die de vervanging had gedaan.
BendertG
Forumlid.
Avatar
Geslacht:
Locatie: Leersum
Berichten: 13
Geregistreerd: 02 / 2013
Subject:

Re: Hydraulisch druklager koppeling defect?

 · 
Posted: 14.01.2017 - 02:18  ·  #6
Hmm, meerdere mogelijkheden dus voor de oorzaak en voor reparatie. Wel allemaal erg tijdrovend dus. Ik ken Mulder uit Wijk bij Duurstede, daar is de auto bij de vorige eigenaar in onderhoud geweest. Ik heb de auto daar niet al te lang geleden ook gebracht voor de kachelradiateur.

De auto heeft inmiddeld 460.000 op de klok, nu 4 jaar in mijn bezit en ongeveer 160.000 gereden. Vorig jaar nog een nieuwe koppelingsplaat trouwens. Ik had hem anderhalf uur voor de pech bij de universele garage opgehaald na wat verbeterpunten voor de apk. Dat maakte het stilstaan wel extra zuur, ondanks dat het niets met elkaar te maken heeft.

Ik hoop dit weekend meer te horen over de oorzaak, ik zal in ieder geval bovenstaande info even doorspelen naar mijn zwager voor de inschatting van het werk. Als ik het goed lees doen we er eventueel wel goed aan om ook meteen de distributieriem mee te pakken, want die is binnen nu en een jaar ook aan de beurt. Genoeg stof om over na te denken...
Bedankt voor deze reacties!
Walterj
VolvoV70forum verslaafde
Avatar
Geslacht:
Locatie: NederBetuwe
Leeftijd: 55
Berichten: 6043
Geregistreerd: 01 / 2013
Subject:

Re: Hydraulisch druklager koppeling defect?

 · 
Posted: 14.01.2017 - 08:15  ·  #7
Dit is altijd een lastige kwestie, want hoe lang ga je nog met de auto rijden, wat komen er mogelijk nog meer voor kosten, en de waarde van de auto in de huidige staat (met defect) is ook bijna niets. Succes met de besluitvorming.
Volvomannen
VolvoV70forum fan
Avatar
Geslacht:
Locatie: Zeist
Leeftijd: 55
Berichten: 332
Geregistreerd: 05 / 2016
Subject:

Re: Hydraulisch druklager koppeling defect?

 · 
Posted: 14.01.2017 - 12:09  ·  #8
Klinkt wel zuur!

Je zou mogen verwachten dat bij vervanging koppelingsplaat en drukgroep ook het hydr. lager vervangen is. Het risico dat deze bijna op is, is gewoon te hoog, zeker gezien de arbeidskosten. Zoals gesteld: wordt als complete vervangset aangeboden. Niet voor niets.
Je zou middels factuur kunnen nagaan wat er vervangen is.

Aangenomen dat druklager mee vervangen is, kun je geluk hebben dat de lekkage elders zit (hoofdcylinder bij pedaal). En anders heb je wel heel dikke pech!

Is de vervanging toen ook door Mulder gedaan?
BendertG
Forumlid.
Avatar
Geslacht:
Locatie: Leersum
Berichten: 13
Geregistreerd: 02 / 2013
Subject:

Re: Hydraulisch druklager koppeling defect?

 · 
Posted: 14.01.2017 - 13:20  ·  #9
Volvomannen, wat ben ik (op dit moment, zonder verdere kennis van zaken dus het kan nog weer tegenvallen) blij met je/jullie!
Volgens de factuur van de universele garage is de koppelingsset vervangen (februari 2015). Geeft dit weer hoop?

Er staat koppelingsset vervangen
-aggregaten beschermplaat uit en inbouwen
-subframe de- en monteren
-koppelingsnemercilinder uit- en inbouwen
Handgesch. transmissie uit en inbouwen
-koppelingssysteem ontluchten.

+ koppelings kit RepSet Pro.
lerren
Supporting Member
Avatar
Geslacht:
Locatie: HELMOND
Berichten: 401
Geregistreerd: 01 / 2014
Subject:

Re: Hydraulisch druklager koppeling defect?

 · 
Posted: 14.01.2017 - 13:49  ·  #10
Quote
koppelings kit RepSet Pro.


Als het een LuK-repset pro is, dan zit daar ook het hydraulische druklager bij en mag je aannemen dat de oude vervangen is. Dat geeft inderdaad wel iets hoop dat het lek niet daar zit, maar buiten de versnellingsbak: leiding, of pedaalcilinder of de aansluitingen van de leiding.
BendertG
Forumlid.
Avatar
Geslacht:
Locatie: Leersum
Berichten: 13
Geregistreerd: 02 / 2013
Subject:

Re: Hydraulisch druklager koppeling defect?

 · 
Posted: 14.01.2017 - 14:38  ·  #11
Tja, dat staat er niet bij op de factuur. Maandag maar even bellen...
hermanusb
Supporting Member
Avatar
Geslacht:
Locatie: Apeldoorn
Leeftijd: 62
Berichten: 4865
Geregistreerd: 02 / 2015
Subject:

Re: Hydraulisch druklager koppeling defect?

 · 
Posted: 14.01.2017 - 15:44  ·  #12
Zoek een specialist.

Denk dat het voor iemand met te weinig kennis van zaken een lastig verhaal is.
Ik zou naar MMTS gaan.

Maar hoe vaker Martin aangeraden gaat worden hoe lastiger het gaat worden om er weer eens heen te gaan.
Volvomannen
VolvoV70forum fan
Avatar
Geslacht:
Locatie: Zeist
Leeftijd: 55
Berichten: 332
Geregistreerd: 05 / 2016
Subject:

Re: Hydraulisch druklager koppeling defect?

 · 
Posted: 14.01.2017 - 16:02  ·  #13
Het is "je". Volvomannen is Zweeds voor "de Volvoman". :D

Zoals Ludo (Lerren) aangeeft: als repset-pro op de factuur staat kun je er dus van uit gaan dat het hydr. Druklager mee vervangen is.
Uiteraard kan er alsnog iets mis zijn, maar de kans dat het elders ligt is m.i. behoorlijk groot.

ik zou je garage Mulder aanraden.
Succes ermee.
Musicus
VolvoV70forum core member
Avatar
Geslacht:
Locatie: Ulvenhout
Leeftijd: 43
Berichten: 1578
Geregistreerd: 04 / 2015
Subject:

Re: Hydraulisch druklager koppeling defect?

 · 
Posted: 16.01.2017 - 13:05  ·  #14
Ik zie volgens mij niet de optie voorbij komen dat het wel eens kan komen door te weinig remvloeistof in het reservoir. Koppeling en en rem hebben het zelfde potje en het systeem is zo gemaakt dat eerst de koppeling ermee ophoudt zodat je nog kan remmen.
Maar misschien is dat al gecontroleerd door de wegenwacht?

Of misschien heef de algemene garage waar je hem net had opgehaald aan de remmen gewerkt en is er daar een lekkage?

In dat geval zijn de kosten een fractie van waar je nu op rekent.
staaf
VolvoV70forum member
Avatar
Geslacht: n/a
Berichten: 565
Geregistreerd: 03 / 2014
Subject:

Re: Hydraulisch druklager koppeling defect?

 · 
Posted: 16.01.2017 - 18:32  ·  #15
Quote door Musicus

Ik zie volgens mij niet de optie voorbij komen dat het wel eens kan komen door te weinig remvloeistof in het reservoir.


Is volgens mij bijna niet mogelijk, zou toch al gortig moeten zijn dat het lage peil de master cylinder niet bereikt? Als het niveau zo ver zakt, zit je zeker met een lek.
 
Selected quotes for multi-quoting:   0